Exteriér

Charakteristický športový dizajn je najnovšie ešte viac zvýraznený novými prvkami. Trojrozmerná predná maska s dierovanou štruktúrou, horizontálny chrómový akcent a disky z ľahkých zliatin s lešteným povrchom podčiarkujú výbušnosť, silu a sofistikovanosť, ktoré sú pre Swift typické. 

V ponuke sú i nové dvojfarebné kombinácie. Charakteristické farby Burning Red Pearl Metallic a Speedy Blue Metallic sú po facelifte dostupné aj s čiernou strechou. Pribudli tiež dve úplne nové farebné kombinácie – Frame Orange Pearl Metallic s čiernou strechou a Rush Yellow Metallic so striebornou strechou.

Interiér

Dynamika nechýba ani v interiéri. Prístrojová doska pôsobí dojmom agilnej rýchlosti. Pre dômyselne prepracovaný a športovo ladený vnútorný priestor sú typické ukazovatele v tubusoch, stredová konzola a športový volant v tvare písmena D, ktoré dodávajú pocit istoty pri jazde. Nový Swift navyše prináša možnosť strieborného obloženia interiéru a umocňuje tak moderný dojem z priestoru.

Pohodlie počas jazdy zabezpečuje i kompatibilita s OS Apple CarPlay, Android Auto alebo MirrorLink. Nechýba ani USB, vstup na SD karty či Bluetooth.