Cena od 12 815 €
Cena od 13 380 €
Cena od 22 005 €
Cena od 19 370 €
Cena od 20 490 €
Cena od 24 240 €
Cena od 51 400 €

Jazdi s hybridom. Jazdi so Suzuki.

Vitara a SX4 S-Cross prichádzajú s hybridnou technológiou

Sú tu ekologickejšie verzie najobľúbenejších SUV Suzuki. SX4 S-Cross a Vitara s hybridným pohonom dokonale rozumejú potrebám moderného života. Pod ich kapotou nájdete 48 V systém SHVS Mild Hybrid. Každým prejdeným kilometrom tak šetria vaše peniaze aj našu prírodu. Rovnako ako úspešné hybridné modely Ignis a Swift.

Nový 48 V systém SHVS Mild Hybrid pozostáva zo 48 V ISG (integrovaného štartér generátora) s funkciou elektromotora, 48 V lítiovo-iónovej batérie a 48 – 12 V meniča DC/DC. Vďaka zvýšenému prívodu napájacieho napätia v porovnaní s bežnými 12 V sa zvyšuje množstvo energie rekuperovanej pri brzdení a zároveň miera asistencie elektromotora v záujme znižovania spotreby paliva a optimalizácie jazdného výkonu.

Systém pri bežnej jazde uprednostňuje optimalizáciu spotreby paliva. Ak však vyhodnotí, že požadujete rýchlu akceleráciu, zvýši krútiaci moment elektromotora, čím zvýši krútiaci moment spaľovacieho motora pomocou jednej z dvoch dostupných funkcií (kontrola dodávania krútiaceho momentu alebo zvýšenie krútiaceho momentu). Elektromotor v špecifických situáciách udržiava voľnobežné otáčky motora, čím prispieva k zníženiu spotreby paliva.*

*Táto funkcia elektromotora nie je aktívna, ak sa používa klimatizácia.

Chcete aj vy jazdiť ekologickejšie? Neváhajte a navštívte najbližšieho predajcu Suzuki čo najskôr. Ich kompletný zoznam nájdete tu.

Predajcovia

Predajne a autorizované servisy

Nájdite predajňu alebo autorizovaný servis vo svojom okolí a využite služby odborníkov na modely Suzuki.